Το Blog αυτό δημιουργήθηκε κατόπιν και ως συνέπεια του αρχικού site που φέρει την ίδια ονομασία. Η ιδέα αρχικά ήταν η δημιουργία ενός site ενδιαφερόντων σχετικών με τη Λογοτεχνία – την Ελληνική πρωτίστως.
Έτσι δημιουργήθηκε το “Μαγικό Κουτί” με περιεχόμενο που θα ήταν αποκλειστικά ατομικών ενδιαφερόντων αλλά και των γύρω τεκταινομένων.
![](https://i0.wp.com/www.magikokouti.gr/blog/wp-content/uploads/2021/01/49.jpg?resize=121%2C183)
Ένα “Μαγικό Κουτί” περιέχει τα πάντα… Βέβαια δεν βρίσκεται κοντά μας… πρέπει κάθε φορά να το ψάχνουμε… Ο δρόμος αυτός όμως είναι σπαρμένος με Αινίγματα που ζητούν λύση. Κι αυτή είναι η αναζήτηση της ζωής.
Ενημερώσεις
![](https://i0.wp.com/m.media-amazon.com/images/M/MV5BZjAxYjJjZWUtMTBmYy00MWY4LThmYWUtOTA4ODhhOWE2NzA3XkEyXkFqcGdeQXVyNjUwNzk3NDc@._V1_UX100_CR0,0,100,100_AL_.jpg?w=1000&ssl=1)
- 24/ 1/2001 Ένα άλλο αίνιγμα στον κόσμο της show-biz ήταν και η σχέση των Serge Gainsbourg, Brigitte Bardot. Υπάρχει η αίσθηση – ανεπιβεβαίωτη από μαρτυρίες, κάποια γεγονότα την υποδεικνύουν (περιστατικό με τον Γκ. Ζακς την εποχή των γυρισμάτων της ταινίας Shalako, η τεράστια φωτογραφία της Μπριζίτ στο σπίτι του Σερζ) – πως ήταν κάτι πολύ έντονο απ’ τη μεριά του μουσικού Σερζ…
![](https://i0.wp.com/www.magikokouti.gr/blog/wp-content/uploads/2021/01/bb_serge.jpg?resize=440%2C280)